به گزارش “ورزش سه”، اگرچه قهرمانی استقلال سه هفته پیش از پایان مسابقات نهایی شده، اما همچنان رقابت برای نایب قهرمانی و قرار گرفتن در میان چهار تیم برتر و البته فرار از سقوط با حرارت زیادی در لیگ بیست و یکم دنبال می‌شود و شاید به همین دلیل هم هست که باشگاه‌ها هنوز به صورت مستقیم از صحبت درباره پنجره نقل و انتقالات حذر می‌کنند.

*اتمام قرارداد ۹ بازیکن 
در این بین اما سپاهان با توجه به اتمام قرارداد ۹ بازیکن شرایط ویژه‌تری نسبت به رقبا دارد. سروش رفیعی، سجاد شهباززاده، دانیال اسماعیلی‌فر، یاسین سلمانی، محمد نژادمهدی، گئورگی گولسیانی، رضا میرزایی، جلال علی‌محمدی و کریستوفر کنت ۹ بازیکنی هستند که با انجام سه بازی پایانی لیگ بیست و یکم قراردادشان با سپاهان تمام خواهد شد و می‌توانند به صورت بازیکن آزاد راهی تیم‌های دیگر شوند؛ بازیکنانی که باشگاه و کادر فنی دیدگاه‌های متفاوتی درباره آنها دارند.

 

*توجه روی این چهار بازیکن
در میان این بازیکنان شاید بیشترین توجه از سوی باشگاه‌های خارجی و همینطور سرخابی‌ها در ایرانی روی سروش، سجاد، دانیال و سلمانی باشد. طی فصلی که گذشت از پرسپولیس به عنوان مقصد احتمالی فصل آینده دانیال اسماعیلی‌فر و سروش رفیعی گفته و نوشته شده است و باید دید مدیران و کادر فنی سپاهان می‌توانند در حفظ این دو موفق باشند یا خیر؟
یاسین سلمانی دیگر بازیکن سپاهان به شمار می‌رود که مورد توجه تیم‌های مختلفی قرار دارد، اما او بارها تاکید  کرده فقط در صورت دریافت پیشنهاد خارجی مناسب از سپاهان جدا خواهد شد.
دیگر بازیکن این لیست شهباززاده است که هنوز نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی درباره آینده او داشت. در فصلی که گذشت حضور توامان سجاد و شهریار از کارآیی و اثربخشی هر دو بازیکن در ترکیب سپاهان کاست، تا  احتمالا کادر فنی تیم در فصل پیش رو فقط به فکر حفظ یکی از آنها باشد. شهباززاده فصل گذشته هم از پرسپولیس پیشنهاد داشت و هم از استقلال و با شرایط موجود هیچ بعید نیست که او را فصل آینده در یکی از دو تیم پایتخت ببینیم و حتی شاید حضور او در پرسپولیس با توجه به مشکلاتی که این تیم در بخش تهاجمی تجربه کرد، از تیم سابقش استقلال هم بیشتر باشد.

 

 

*کار نه چندان سخت مدیران سپاهان برای مذاکره
از میان این ۹ بازیکن ۵ بازیکن هم هستند که خیلی شرایط ادامه حضورشان در سپاهان مشخص نیست و بستگی به نظر کادر فنی دارد. گئورگی گولسیانی و نژادمهدی در فصلی که گذشت به استثنای چند مسابقه زوج همیشگی قلب خط دفاعی بودند، ولی طلایی‌پوشان در خط دفاعی شکننده بودند و یکی از دلایل جا ماندن آنها از کورس قهرمانی هم همین بوده است. باید دید آیا نویدکیا قصدی برای تمدید قرارداد با این دو بازیکن دارد؟
کنت بازیکن دیگری است که عملکرد خوبی در نیم فصل اول مسابقات نداشت و بعید است با حضور رشید مظاهری کادر فنی هم به فکر تمدید قرارداد این گلر اتریشی باشد.
درنهایت باید به رضا میرزایی و جلال علی‌محمدی اشاره کرد که ماندن در سپاهان گزینه خوبی برای آنهاست و مذاکره تمدید با آنها کار دشوار و پیچیده‌ای برای مدیران باشگاه نخواهد بود.

 

 

*حرف‌های همسوی محرم و ساکت  
محرم نویدکیا با قراردادی سه ساله به سپاهان پیوست و هنوز یکسال دیگر با این تیم قرارداد دارد، ولی از صحبت‎‌های او پس از مصاف با استقلال مشخص بود که عملکرد خوب در ۵ بازی باقی‌مانده برای ادامه همکاری‌اش اهمیت فراوانی دارد و حالا سپاهان شرایط خوبی دارد و با شکست پرسپولیس در سه هفته باقی مانده برای گرفتن جای این تیم تلاش خواهد کرد. از سوی دیگر هم نویدکیا در آخرین مصاحبه خود تاکید برحمایت باشگاه برای ادامه حضورش داشته و هم محمدرضا ساکت که ادامه حضورش به عنوان مدیرعامل باشگاه سپاهان قوت بیشتری گرفته در جشن قهرمانی هندبال از ادامه همکاری با نویدکیا حرف زده است.

 

 

*سپاهان نقطه عکس فصل گذشته 
با این حال نکته عجیب پیرامون سپاهان اینکه برخلاف سال گذشته که مذاکرات برای تمدید قرارداد خیلی زود در باشگاه سپاهان آغاز شده بود، در فصل جاری شاهد هیچ اقدامی از سوی باشگاه در این زمینه نیستیم. احتمالا مدیران و کادر فنی سپاهان که طبق شواهد موجود از جدایی چند بازیکن خبر دارند و چند بازیکن را نیز در لیست خروج قرار خواهند داد، در انتظار شروع فصل نقل و انتقالات هستند تا هم مواضع خودشان برای حضور در لیگ بیست و دوم مشخص شود و هم ارزیابی‌ای روی رقبا داشته باشند تا برخلاف سال گذشته که قرارداد شهریار مغانلو را پیش از پایان مسابقات نهایی کرده بودند، تیم شروع کننده در فصل نقل و انتقالات نباشند.
هشتم خرداد ماه لیگ برتر در دوره بیست و یکم خاتمه پیدا می‌کند و باید تا چند روز پس از این تاریخ و شروع رسمی برای فصل نقل و انتقالات منتظر بمانیم تا متوجه استراتژی سپاهان و سایر باشگاه‌ها برای حضور در لیگ بعدی بشویم.

https://www.varzesh3.com/news/1824942/
به اشتراک بگذارید:

administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *