به گزارش “ورزش سه”، اظهارنظر چند روز قبل فرهاد مجیدی مبنی بر زیر نظر داشتن دو بازیکن خارجی و دو بازیکن داخلی برای جذب در نیم فصل باعث شد تا سیلی از گمانه‌زنی ها درباره لیست خروجی و نفرات جدیدی که مد نظر سرمربی آبی ها هستند در رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح شود.

همین حالا در لیست این تیم نفرات زیادی حضور دارند و ترافیک عجیبی در برخی پست ها وجود دارد. در این خصوص حتی کار به جایی رسیده که فرهاد مجیدی برای هر مسابقه مجبور است ۴، ۵ بازیکن خود را از لیست ۲۰ نفره خارج کند و آنها را روی سکو بفرستد.

از آنجایی که بازی نکردن و حتی ننشستن روی نیمکت برای هیچ فوتبالیستی خوشایند نیست، پیش بینی می‌شود که استقلال در نقل و انتقالات نیم فصل بیشترین تعداد خروجی را داشته باشد.

در این باره بابک مرادی که جدایی اش از استقلال قطعی است و بعد از بازی با مس رفسنجان هم با حضور در تمرین رسما از هم تیمی هایش و کادرفنی خداحافظی کرد. همچنین رشید مظاهری که فقط در یک بازی با ذوب‌آهن به عنوان یار تعویضی به زمین رفته، از شرایطش ناراضی است و مشخص است که قصد جدایی دارد.

نفرات دیگری هم در استقلال حضور دارند که به خاطر ترافیک بازیکن در پست هایشان کمتر در ترکیب قرار می‌گیرند. بازیکنانی مثل سعید مهری، آرش رضاوند، محمدرضا آزادی و فردین رابط که درباره نفر آخر باید گفت او حتی یک بار حضور در ترکیب را هم تجربه نکرده است.

 

در چنین شرایطی طبیعی است با توجه به اظهارنظر مجیدی برای جذب بازیکن در نیم فصل باید لیست آبی ها خالی شود تا نفرات جدید جایگزین شوند و این مساله نیازمند جدایی برخی بازیکنان است.

سیاستی که فرهاد مجیدی و باشگاه استقلال برای نقل و انتقالات در نظر گرفتند، تقویت تیم در راستای حفظ منافع باشگاه است. از آنجایی که باشگاه ها در نیم فصل خیلی کم بازیکنان خوب خود را آزاد می‌کنند، طبیعتا باشگاه استقلال کار سختی برای جذب ستاره های تیم های دیگر که مد نظر مجیدی هستند خواهد داشت. از اینرو سیاستاستقلالی‌ها این است بازیکنان توانمند خود را با نفرات مد نظرشان در باشگاه‌های دیگر معاوضه کنند.

در این خصوص گمانه زنی ها و شایعات متعددی هم مطرح شده است. گفته می‌شود استقلال به برخی باشگاه‌ها پیشنهادهایی درباره معاوضه بازیکنانش داده و در صورتی که آنها راضی به آزاد کردن ستاره تیم شان شوند حاضر است نفراتی که کمتر مد نظر مجیدی هستند، آزاد کند.

 

هریک از این بازیکنان می‌توانند در تیم های دیگر ستاره باشند؛‌ بنابراین استقلال درفصل نقل و انتقالات دست بالایی برای جابه جایی و انتقال دارد.

 

در چنین شرایطی می‌توان ۶ بازیکنی که نام شان برده شد، مهره های کلیدی استقلال در نقل و انتقالات دانست. در اوضاعی که باشگاه های دیگر ستاره های تیم خود را آزاد نمی‌کنند، مجیدی و استقلال مزیتی نسبت به تیم های دیگر دارند تا با معاوضه بازیکنان و دادن نفراتی که تیم های دیگر در آنها ضعف دارند، بازیکنان مد نظر خود را به خدمت بگیرند واین مساله به تقویت تیم و توازن در لیست بازیکنان برای نیم فصل دوم کمک خواهد کرد.

چند روز دیگر نقل و انتقالات زمستانی به طور رسمی آغاز می‌شود و به نظر می‌رسد با شروع این مساله بیشتر درباره مهره های مد نظر فرهاد مجیدی اطلاعات به دست بیاوریم و اخبار در این خصوص دوباره داغ شود.

 

 

 

 

https://www.varzesh3.com/news/1803667/

به اشتراک بگذارید:

administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *