به گزارش “ورزش سه”، در حالی که دیدار تیم های انگلیس و دانمارک با درخشش خیره کننده کاسپر اشمایکل به ویژه در نیمه دوم با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا برای تعیین برنده کار به وقت های اضافه کشیده شود، شاگردان ساوت گیت سرانجام موفق به شکستن مقاومت دانمارک شده و گل دوم را وارد دروازه این تیم کردند.

 

انگلیس که مانند نیمه دوم، با چهره ای سرتاسر تهاجمی نیمه اول وقت های اضافه را شروع کرده بود، در دقایق پایانی این نیمه موفق به زدن گل دوم شد؛ این گل را هری کین در دقیقه ۱۰۳ وارد دروازه دانمارک کرد؛ بر هم خوردن تعادل رحیم استرلینگ در داخل محوطه جریمه دانمارک باعث شد تا دنی ماکلی بی درنگ به نشان پنالتی در سوت خود بدمد. بازبینی صحنه اما لحظاتی سرشار از استرس را در ورزشگاه ومبلی به وجود آورده بود که البته با تایید تصمیم داور به سود انگلیس، ختم به خیر شد.

 

در صحنه ای که داور هلندی آن را خطا اعلام کرد، رحیم استرلینگ برخورد خاصی با مدافع حریف نداشت اما دایو هنرمندانه او داور بازی و حتی تصمیم گیرندگان VAR را مجاب به اعلام ضربه پنالتی کرد تا یکی از بحث برانگیزترین اتفاقات یورو ۲۰۲۰ در نیمه نهایی انگلیس – دانمارک رقم بخورد. بلافاصله پس از اعلام این پنالتی، شاهد واکنش های جالب کاربران شبکه های اجتماعی به دایو رحیم استرلینگ بودیم.

 

آرسن ونگر، سرمربی سابق تیم آرسنال با اعلام این که در صحنه یاد شده خطایی صورت نگرفته، از اینکه داور حاضر به بازبینی صحنه نشده است، ابراز تعجب کرد.

 

 

دیتمار هامان، ملی پوش سابق آلمان در این مورد این پنالتی گفته است:  “این یک شیرجه آشکار است. من فکر می کنم این یک تصمیم تاسف برانگیز بود. ”

 

 

یکی از کاربران توئیتر هم با انتشار عکس فوق، به طنز از حضور ملکه الیزابت در اتاق VAR در حین اعلام ضربه پنالتی خبر داده است!

 

 

 

تبریک دعوت رحیم استرلینگ به تیم ملی شنای انگلیس در المپیک پیش رو، بخش قابل توجهی از واکنش های توئیتری به دایو این بازیکن در مقابل دانمارک را به خود اختصاص داده است.

 

 

این کاربر با انتشار عکسی از داور بازی با پیراهن تیم ملی انگلیس که به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شده است (!) نوشته که در این شرایط ترجیح می دهد که بازی های کوپا آمریکا را دنبال کند

 

 

این هم توئیتی دیگر در نکوهش دایو رحیم با این متن که استرلینگ در حال آماده شدن برای بازی با ایتالیاست!

 

 

این کاربر با اشاره به اینکه دو توپ همزمان در زمین وجود داشته، این سوال را مطرح کرد که VAR دقیقا به چه دردی می خورد؟!

 

 

توئیتر ESPN هم به این موضوع اشاره کرده و دور توپ دومی که در جریان بازی در زمین بوده خط قرمز کشیده است! صفحه مربوط به انگلیس این خبرگزاری هم عکسی از رحیم را در صحنه گل اول انگلیس منتشر کرده و به طنز از اطلاع او از اتفاقی که قرار است در ادامه بازی برایش رخ دهد، خبر داده است!

 

 

فرمان دایو به تمامی بازیکنان تیم ملی انگلیس توسط ساوت گیت؛ توئیتی است که یک کاربر در تمسخر دایو رحیم منتشر کرده است.

 

 

این کاربر هم به خاطر دایو هنرمندانه ای که رحیم در این بازی انجام داد، اسکار ۲۰۲۱ را به او تقدیم کرده است.

 

 

ژوزه مورینیو هم با اشتباه دانستن تصمیم داور هلندی در اعلام پنالتی، اعلام کرد که چنین اتفاقی را در این سطح (نیمه نهایی یورو) درک نمی کنم! این صحنه هرگز پنالتی نبود…

 

 

شمارش سه اشتباه داور در یک صحنه توسط این کاربر:

۱- به دلیل وجود دو توپ در زمین بایستی بازی متوقف می شد. ۲- استرلینگ باید به خاطر دایو اخطار می گرفت. ۳- انداختن لیزر به چشمان دروازه بان دانمارک در حین زدن ضربه پنالتی خلاف قوانین بود. او برای این ادعاهای خود قوانین فیفا را هم منتشر کرده است.

 

https://www.varzesh3.com/news/1766607

به اشتراک بگذارید:

administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *