به گزارش “ورزش سه”، در طول تاریخ رقابت های لالیگا و به طور کلی فوتبال اسپانیا، اتفاقات مهم و جذابی در اواخر ماه مارس و اوایل آوریل رخ داده که در اینجا به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 

ضربه آزاد استثنایی مسی در دربی بارسلونا- ۳۰ مارس ۲۰۱۹
اسپانیول کمتر در طول این بازی مرتکب اشتباه شد اما در دقیقه ۷۰ مسابقه این کار را انجام داد و پشت محوطه جریمه یک ضربه آزاد تقدیم بارسلونا کرد. در حالی که بازی بدون گل دنبال می شد لیونل مسی پشت توپ ایستاد و با یک ضربه بی نظیر پاننکا یا چیپ دروازه دیگو لوپز را باز کرد؛ موضوعی که هم باعث شد دروازه بان حریف گیج شود و هم شاهد یک نوع ضربه آزاد بی نظیر باشیم. حتی این مسئله برای خود شماره ۱۰ بلوگرانا نیز اتفاق خاصی به شمار می آمد و در فوتبال جهان بی نظیر بود.

 

 

 

کسب قهرمانی توسط سویا در روز آخر- ۳۱ مارس ۱۹۴۶
جدال قهرمانی رقابت‌های لالیگا در فصل ۴۶-۱۹۴۵ به روز آخر و دیدار بین تیم های اول و دوم یعنی سویا و بارسلونا کشیده شد؛ مسابقه ای که در ورزشگاه نوکمپ برگزار شد اما رقم خوردن تساوی کافی نبود تا بارسا به مقام قهرمانی برسد و نهایتاً سویا بود که این عنوان را از آن خود کرد. ۳۱ مارس همچنین تاریخی است که خوزه آنتونیو ریس فقید با لباس سویا آخرین گل خود را در رقابت های لالیگا و در سال ۲۰۱۷ مقابل بتیس به ثمر رسانده است؛ جایی که او با یک ضربه آزاد فوق العاده موفق به انجام این مهم شد.

 

 

 

 

آغاز درخشش ساموئل اتوئو؛ ۲ آوریل ۲۰۰۰
تعداد کمی از کسانی که در تاریخ ۲ آوریل ۲۰۰۰ در Son Moixحضور داشتند، هنگام بازگشت به خانه های خود می دانستند که شاهد بخشی از تاریخ بوده اند. دیدار بین تیم های میانه جدولی با شکست ۳-۱ مایورکا برابر اسپانیا خاتمه یافت. اما تک گل مایورکا توسط مهاجم نوجوان کامرونی، ساموئل اتوئو که به شکل قرضی از رئال مادرید به خدمت گرفته شده بود، به ثمر رسید. این آغاز درخشش او در لالیگا بود چرا که این کامرونی ۱۶۱ بار دیگر در این لیگ موفق به گلزنی شد. از جمله ۱۰۸ گل در ۱۴۴ مسابقه برای بارسلونا. اتوئو همچنین سه جام لالیگا و یک عنوان آقای گلی فصل ۰۶-۲۰۰۵ را هم با این تیم به دست آورد.

 

 

 

 

دیگو کاستا در کانون توجهات با ثبت هت تریک- ۳ آوریل ۲۰۱۱
وقتی هیچ کدام از مهاجمان اتلتیکومادرید یعنی دیگو فورلان و سرخیو آگوئرو برای دیدار مقابل اوساسونا آماده نبودند، این مسئله باعث نگرانی هواداران این تیم شد. اما جلو افتادن اوساسونا نیز نتوانست باعث نگرانی آنها شود چرا که دیگو کاستا ۲۲ ساله موفق شد با ثبت هت تریک در آن مسابقه سه امتیاز ارزشمند را برای تیمش به ارمغان بیاورد. اولین هت تریک دیگو کاستا در اتلتیکو مادرید سرعت، قدرت و توانایی تمام کنندگی این بازیکن را به رخ کشید و در طول سه دوره مختلف در دهه گذشته ترس را به جان مدافعان حاضر در لالیگا انداخت.

 

 

 

 

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا
This Content Is Provided By LaLiga In Partnership With Varzesh3

 

https://www.varzesh3.com/news/1745266

 

به اشتراک بگذارید:

administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *