به گزارش “ورزش سه”، در عین حال، تعداد زیادی از کاربران ورزش سه با حضور در نظرسنجی نسبت به افراد مورد وثوق خود برای ریاست در فدراسیون فوتبال ایران صحبت کردند. جالب اینکه از بین افرادی که در حال حاضر به نوعی سکان هدایت فوتبال ایران را در دست دارند، کمتر کسی مورد علاقه هوادارانی است که در حال حاضر در شبکه های اجتماعی و وب سایت ها در این باره ابراز نظر می کنند.


اما یک نکته پراهمیت و مسئله ای که بارها در مورد آن صحبت شده، موضوع حضور فوتبالی ها در رأس فدراسیون است. مسئله ای که از دیرباز و از دهه ۴۰ و ۵۰ هم مورد مناقشه اهالی فوتبال، مدیران و تصمیم گیرندگان این رشته وزرشی بوده است.


در طول این چند دهه، چهره های فوتبالی مختلفی هدایت فدراسیون فوتبال را به عهده داشته اند که شاید یکی از شاخص ترین آنها داریوش مصطفوی عضو دو تیم استقلال و پرسپولیس باشد که در سه دوره مختلف مدیریت فدراسیون فوتبال را برعهده داشته و یکی از به یادماندنی ترین صعود های ایران به جام جهانی به نام وی ثبت شده است.


در عین حال محمد دادکان بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی نیز در زمانی که هدایت فدراسیون فوتبال را برعهده داشت، خدمات شایانی در حوزه های مختلف فوتبال انجام داد و با تیم ملی به جام جهانی صعود کرد. دادکان آخرین مدیر ورزشی منتخب برای ریاست بر فدراسیون فوتبال بوده است و پس از او مدیرانی که برای پیش بردن این چرخ انتخاب شده اند، سوابق فوتبالی نداشته اند اگر چه علی کفاشیان رئیس هشت ساله فدراسیون فوتبال از قهرمانان دو و میدانی بوده است.

نکته مهم اینکه در طول این سالها یکی دو مدیر تکنوکرات هم تأثیر بسیار بزرگ بر شرایط کلی فوتبال ایران داشته اند که از بین آنها می توان به محسن صفایی فراهانی رئیس پیشین فدراسیون در نیمه دوم دهه ۷۰ و همچنین هوشنگ دیده بان دبیر کل فدراسیون در دهه ۵۰ که وظایفی بیش از دبیری برعهده داشت و عملا رئیس فدراسیون بود، اشاره کرد.


در حال حاضر شروع انتخابات فدراسیون، امیدهای اندکی را در بین هواداران زنده کرده است که این بار ممکن است افرادی برای ریاست پیش قدم شوند که بتوانند تأثیر مثبتی بر سرنوشت فوتبال ایران بگذارند که از بین آنها می شود به نام علی کریمی اشاره کرد که ظاهرا تصمیم خود را برای شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال را گرفته است.


البته علاقه مندان به فوتبال می توانند انتخاب های دیگری جز علی کریمی داشته باشند و اگر شما هم جزو کسانی هستید که تصور می کنید مشکل فوتبال ایران با حضور یک شخصیت ورزشی برطرف می شود، می توانید نسبت به درج نام او به عنوان کامنت، در این زمینه به ما کمک کنید.

 


اگر شما بودید، کدام شخص ورزشی را برای هدایت فدراسیون فوتبال انتخاب می کردید؟

 

https://www.varzesh3.com/news/1729415

به اشتراک بگذارید:

administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *